AktualeMaqedoni

Kasami përballë 4 liderëve partiakë në Tetovë, ja me sa vota i doli përpara!

Përballë katër liderëve të katër partive politike të përbashkuar në të ashtuquajturin Fronti Europian, Bilall Kasami nga koalicioni VLEN doli fitues në Tetovë si një nga qendrat kryesore shqiptare.

Ai ka fituar me një epërsi përballë Ali Ahmetit, Menduh Thaçit, Arjanit Hoxhës dhe Bejxhan Iljazit në njësinë zgjedhore numër gjashtë.

Me 17.148 vota Kasami shënoi fitore të thellë kundrejt 16.197 vota për katër liderët e Frontit Europian.

Koalicioni VLEN në këto zgjedhje fitoj 13 deputet, ndërsa Fronti Europian 19.

Related Posts