Botë

Izraeli sulme ndaj Hezbollahut, bombardon godinat e grupit libanez në disa zona

Izraeli sulme ndaj Hezbollahut, bombardon godinat e grupit libanez në disa zona
Forcat izraelite të mbrojtjes thonë se kanë goditur disa objektiva të Hezbollahut në Libanin jugor, duke përfshirë një ndërtesë ku ishin mbledhur disa ushtarë të këtij grupimi.
Këtë e raporton Times of Israel.

Një dron i ushtrisë izraelite vuri re një grup ushtarësh libanezë këtë mëngjes duke hyrë në një ndërtesë në Blida, e cila u godit më pas nga një avion luftarak.

Avionët luftarakë sulmuan disa ndërtesa të tjera të përdorura nga Hezbollahu në Rab el-Thalathine, Ayta ash-Shab dhe vetë Blida.

Related Posts