AktualeMaqedoni

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në emisionin Çim Peka Live në Syri TV, mes tjerash tha: “Perplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016, kur kemi udhëhequr krahun që kemi qenë për të ndërprerë bashkëpunimin me Nikolla Gruevskin dhe të vazhdojmë me LSDM-në që rezultoi me integrim të vensit në NATO, por e keqja ishte se edhe përskaj kësaj, protagonistë në qeverinë me
Zoran Zaev ishin personat që deri në momentin e fundit ishin për të vazhduar me Nikolla Gruevskin.

Related Posts