Sport

Interi rrit interesimin për Brojën

Qendërsulmuesi shqiptar Armando Broja mund të ndryshojë skuadër në afatin kalimtar të janarit.
Për sulmuesin e Chelseat ka disa skuadra të mëdha evropiane që kanë shprehur interesim, por së fundi në këtë garë është futur edhe gjiganti italian, Interi.

Objektivi i parë i Interit në merkaton e dimrit është një sulmues krahu që mund të zëvendësojë Cuadradon e dëmtuar dhe emri në krye të listës është ai i Tajon Buchanan.

Por drejtuesit e “Nerazzurrëve” janë gjithmonë të gatshëm të shfrytëzojnë çdo mundësi për të forcuar skuadrën në dispozicion të Inzaghit.

Për sa i përket sulmit, përveç iranianit Taremi, ka edhe profile të tjera që mund të emocionojnë drejtuesit e Interit,mes tyre është Armando Broja, një shqiptar i lindur në vitin 2001, i cili së fundmi është rikthyer në fushë me Chelsean, por është i etur për të gjetur më shumë. hapësirë ​​në funksion të Euro 2024.

Related Posts