Showbiz

Horoskopi për sot

Dashi

Edhe pse kolegët e vjetër kanë qenë mjaft të drejtë në lidhje me informacionin që po japin dhe rregullsinë e këtij informacioni, ka ende shumë konfuzion për atë që njerëzit duhet të bëjnë. Një sërë ankesash, dështimesh dhe defektesh bllokojnë rrugën tuaj.

Demi

Nuk jeni i vetmi që jeni të kënaqur me rezultatet e përpjekjeve tuaja të palodhura së fundmi. Njerëzit, mendimet e të cilëve kanë rëndësi, po lavdërohen me bollëk. Përkushtimi juaj ndaj detyrës nuk ka kaluar pa u vënë re. Festojini arritjet tuaja.

Binjakët

Ju mund ta keni pyetur veten nëse jeta juaj mund të bëhet më e mërzitshme. Ashtu siç po filloni të ndiheni të mbërthyer në një rrëmujë, një zhvillim i mahnitshëm do t’ju nxjerrë nga përgjumja. Një ofertë udhëtimi dhe një shans për të eksploruar vende të reja do të sjellë një transformim personal.

Gaforrja

Janë bërë gabime në vendin e punës. Diskutimet do të zbulojnë informacione që janë fshehur nga publiku dhe njerëzit që kanë bërë gabime do të marrin përgjegjësinë për veprimet e tyre. Tërhiquni nga marrëveshjet që funksionojnë kundër interesave tuaja.

Luani

Njerëzit kanë mbajtur sekrete. Do të dëshironit të kishit ditur paraprakisht për diskutimet që po zhvillohen prapa skene. Ju nuk jeni të lidhur drejtpërdrejt me një skemë të diskutueshme, por mund t’ju duhet t’i përgjigjeni pyetjeve për të kaluarën.

Virgjëresha

Një ndjenjë e fortë e komunitetit do t’i bashkojë njerëzit për të bërë disa ndryshime të rëndësishme. Propozimet e bëra do të mbështeten me fakte dhe shifra. Kjo do të tërheqë mbështetjen e zyrtarëve. Të mbledhësh shumë para për një kauzë të mirë mund të duket si një detyrë e frikshme, por ki besim: kjo mund të bëhet.

Peshorja

Ndonjëherë ia vlen të ndjekësh një impuls të çmendur. Ju mund të diskutoni mendimet dhe idetë tuaja me një ekip krijues pa u ndjerë budalla. Ju mund të pyesni veten se çfarë do të mendojnë njerëzit për propozimet tuaja. Nuk do ta zbuloni derisa të shprehni mendimet tuaja.

Akrepi

Ju dëshironi ta kryeni një punë dhe nuk dëshironi t’i ktheheni mw asaj. Kushtojini vëmendje detajeve dhe do ta përfundoni detyrën pa bërë gabime. Do ia vlen t’i kushtoni asaj pak vëmendje shtesë.

Shigjetari

Do të jeni gati që në këtë mbrëmje të vishni rrobat dhe ta mbyllni javën e punës në një mënyrë argëtuese. Nëse një partner nuk është aq entuziast, do t’i bëni të ditur se do të përmbushni dëshirën tuaj për t’u argëtuar, me ose pa shoqërinë e tyre.

Bricjapi

Dikush ju ka zhgënjyer aq shumë herë në të kaluarën sa nuk do të besoni asnjë fjalë të vetme që ata thonë. Ju nuk jeni të kënaqur nga një raport që duket se justifikon sjelljen e një rivali kur e dini se ata kanë sabotuar punën tuaj.

Ujori

Lavdërimet do t’ju vijnë për përfundimin me sukses të një projekti të madh. Vendimi juaj i radhës është nëse do të vazhdoni me këtë apo do të kaloni në diçka tjetër. Jeni i vetëpunësuar? Ju keni një sërë opsionesh për t’u marrë në konsideratë.

Peshqit

Shpresoni që një koleg i vjetër të mbështesë idetë tuaja. Lërini të shohin se sa të vendosur mund të jeni. Këmbëngulja do të shpërblehet. Bisedat me një mik krijues do t’ju ndihmojnë të zbuloni se sa eksperimental mund të jeni në një interes ose përpjekje të re.

Related Posts