Showbiz

Horoskopi për ditën e sotme, 31 maj

Dashi

Një situatë ose marrëdhënie që gjithmonë e keni konsideruar si të qëndrueshme dhe të sigurt mund të duket papritur se do të shpërbëhet para syve tuaj. Dikush ka fshehur diçka nga ju dhe ky është një sekret kaq i madh, sa ndikimi ka të ngjarë të jetë i madh gjithashtu.

Demi

Të tjerët kanë shumë ide. Ju do ta dini disi se cilët do të kenë nevojë për më shumë fat sesa gjykim nëse duan të kenë sukses. Ju pëlqen të përdorni imagjinatën tuaj, por do të jetë prakticiteti i lindur që keni, që do t’ju shërbejë më së miri sot.

Binjakët

Do t’ia vlejë të komunikoni mendimet, shpresat dhe ndjenjat tuaja. Nëse ndjeni nevojën për t’u kuptuar, këmbëngulni dhe do t’i kuptoni idetë tuaja. Shumë gjëra kanë mbetur pa u thënë kohët e fundit. Ju duhet të thoni atë që keni për të thënë dhe ta artikuloni këtë qartë.

Gaforrja

Mbajini objektivat realiste. Sado entuziastë të jeni për të marrë rezultate, kjo nuk do të ndodhë nëse tundoheni të përpiqeni të arrini të pamundurën. Përgjigja për një problem që ju ka shkaktuar shumë netë pa gjumë është më afër se sa mendoni.

Luani

Njerëzit do të tërhiqen në një projekt të ri grupi që po krijoni. Ju jeni të mirë në paketimin e gjërave dhe tërheqjen e njerëzve të tjerë. Ata do të pranojnë se ndihen sikur janë të përfshirë në diçka të veçantë. Dikush ka disa ide të shkëlqyera. Lërini të eksperimentojnë.

Virgjëresha

Më mirë do të ishte të silleshit sikur nuk e keni vënë re se sa armiqësorë janë disa miq apo të afërm ndaj njëri-tjetrit. Ju nuk e keni idenë se çfarë ka ndodhur apo çfarë i ka bërë ata të jenë ashtu, por nuk do të kalojë shumë dhe drama e sotme do të përfundojë.

Peshorja

Një dramë që po luhet rreth jush po ju nervozon. Ju nuk mund ta dini se si kjo do të ndikojë tek ju derisa njerëzit që janë afër jush të vendosin se çfarë duan të bëjnë. Sa më gjatë të vazhdojë kjo situatë, aq më e vështirë do të jetë të fshihni shqetësimet tuaja.

Akrepi

Problemet në një marrëdhënie rriten. Dikush duhet ta bëjë atë në mënyrën e vet dhe gjithmonë duhet të ketë kontrollin. Ju nuk merrni asgjë në këmbim të bujarisë suaj. Sot do të jetë episodi i fundit. E dinit që kjo situatë po përkeqësohej. Do të jetë një lehtësim të dini se së shpejti do të përfundojë.

Shigjetari

Nëse ndjeni se diçka mungon në jetën tuaj, lumturia që kërkoni nuk do të arrijë papritur në derën tuaj. Ju duhet të jeni të përgatitur për ta kërkuar atë. Mbushni kohën tuaj me aktivitete që ju pëlqejnë më shumë. Luajtja e muzikës emocionuese dhe zbavitjet krijuese dhe intelektuale gjithashtu mund të bëjnë që endorfina të rritet.

Bricjapi

Një partner ose një koleg është i prirur të eksperimentojë me ide të reja. Nuk ndiheni aq entuziast. Megjithatë, mos u përpiqni t’i frenoni ata. Ju nuk duhet të bashkoheni, por mund të përfitoni si rezultat i një qasjeje të ndryshme ndaj biznesit tuaj të zakonshëm nga dikush tjetër.

Ujori

Qëndroni besnikë ndaj instinkteve tuaja të brendshme dhe ndiqni atë që ju duket e drejtë. Përqafoni anën tuaj krijuese dhe mos u ndalni. Të injorosh krijimtarinë tënde është si të injorosh një bimë që ka nevojë për ujë. Lini pak kohë në ditën tuaj për të shkruar, bërë muzikë ose për t’u angazhuar në aktivitete artizanale.

Peshqit

Duhet përpjekje e qëllimshme për të mbajtur një marrëdhënie interesante dhe emocionuese. Planifikoni një udhëtim së bashku dhe përfshini aktivitete për të cilat zakonisht nuk keni kohë. Ky është shansi juaj për t’u rilidhur me anën sensuale.

Related Posts