Sport

Historike: Skuadra gjermane ngjitet për herë të parë në Bundesliga, tifozët pushtojnë fushën

Skuadra gjermane Holstein Kiel bëri histori këtë të shtunë duke siguruar ngjitjen në Bundesliga për sezonin e ardhshëm.

Holstein Kiel kështu do të marrë pjesë për herë të parë në Bundesligë, pas vitesh e vitesh në divizionet dytësore të futbollit gjerman.

Festa ishte e madhe në fund të lojës, me pushtimin tradicional të fushës dhe me tifozët që festuan në mënyrë të madhe arritjen e paprecedentë të skuadrës. 

Related Posts