Sport

Hidhet shorti i Ligës së Kombeve, këto janë të gjitha grupet

Sot në Paris të Francës është hedhur shorti për edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja e Kosovës është në Grupin B të Ligës C, ku për kundërshtar do ta ketë Rumaninë, Qipron dhe fituesin e ndeshjes mes Lituanisë dhe Gjibraltari.

Në anën tjetër, kombëtarja e Shqipërisë është renditur në Grupin A të Ligës C për kundërshtar do ta ketë Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë.

Zvicrra e Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit, është në Grupin D të Ligës A, ku do të përballen me Spanjën, Danimarkën, dhe Serbinë.

Më poshtë të gjitha Grupet në katër Ligat e National League.

Related Posts