KosovëSport

Guild Eagles reagon pasi nuk arritën kualifikimin në Major

Ekipi nga Kosova, Guild Eagles ka pësuar sot (e shtunë) humbje me rezultat 2-0 me ‘mapa’ nga kundërshtari GamerLegion, duke dështuar kështu të sigurojnë kualifikimin në garën më prestigjioze të CS:GO-s që do të mbahet në Danimarkë.

Pasi nuk arritën që të sigurojnë kualifikimin në fazën e grupeve, të cilën e përmbyllën me 3 humbje dhe 2 fitore, djelmoshat tanë e patën edhe një mundësi të fundit përmes sistemit ‘Last Chance Qualifier’, aty ku fillimisht mposhtën ekipin rus BetBoom Team, por nuk ia dolën ndaj ekipit gjerman GamerLegion.

Me të përfunduar ndeshja reagimet ishin të shumta, si nga figura të njohura të kësaj loje deri tek tifozët dhe eventualisht lojtarët së bashku me stafin e trajnerëve, përcjell Telegrafi.

“E kuptoj zhgënjimin nga tifozët tanë, ashtu jemi edhe ne. Unë jam krenar që luftuam për këtë pas ditës së parë ku ne humbëm. Këto humbje do të na motivojnë që të bëjmë më mirë”, ka shkruar trajneri i Guild Eagles, Jonatan “Devilwalk” Lundberg në platformën X (ish-Twitter).


“Nuk ka vend për Major kësaj radhe, ne dhamë gjithçka për të fituar të gjitha ndeshjet por nuk bëmë më të mirën në server. Kjo dhemb shumë sepse ne kemi pasur mundësinë për të mbyllur të gjitha këto ndeshje. Na vjen keq dhe faleminderit për mbështetjen djema, përndryshe ne fitojmë dhe humbim si një ekip. Nuk është faji i dikujt”, ka shkruar Dionis “sinnopsyy” Budeci në platformën X.


“Faleminderit të gjithë tifozëve për mbështetjen tuaj të vazhdueshme në kohët e mira dhe të vështira. Ne do të kthehemi”, ka shkruar faqja zyrtare e Guild Eagles në platformën X.

Related Posts