ShqipëriSport

Gol kuqezinjtë, Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para

Bajrami kalon Shqipërinë në avantazh ndaj Italisë.

Shqipëria nis rrugëtimin në Euro 2024, përballë Italisë, në ndeshjen që luhet në stadiumin e Dortmund, “Signal Iduna Park”.

Në ndeshje zyrtare, Shqipëria dhe Italia, janë përballur mes tyre në katër raste, ku axurët kanë fituar në të katërta rastet. Gjithashtu, italianët kanë shënuar 7 herë, kundrejt vetëm një goli të Shqipërisë.

Related Posts