Kosovë

Gjykata merr vendim ndaj dy të miturve të dyshuar për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva

Gjykata Themelore në Prishtinë iu ka caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve Artiol Abdullahut dhe Elton Kadrit për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Zejnullahu.

Këtë për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësja e gjykatës, Mirlinda Gashi.

“Është marrë vendimi ndaj tyre, tashmë iu është caktuar masa dhe janë dërguar në mbajtje”, shkruan Insajderi.

Si ndodhi ngjarja?

Lulzim Zejnullahu, 18-vjeçar, mbeti i vdekur si pasojë e lëndimeve nga dy të dyshuar të moshës së mitur.

Fejzullahu u dërgua për trajtim në spital, pasi mori lëndime të rënda.

Related Posts