Showbiz

Fotografitë +16/ Twitter bllokon kërkimet për ‘Taylor Swift’

Taylor Swift nuk mund të gjendet në kërkimet e Twitter. Kushdo që fut emrin e këngëtares si term kërkimi në platformën e mediave sociale të dielën do të shohë një mesazh gabimi.

“Diçka shkoi keq. Provoni të ngarkoni përsëri.”, shkruhet në mesazhin e gabimit në X, dikur Twitter, transmeton Indeksonline.

“Por mos u shqetëso: nuk është faji yt”, thuhet në fund të faqes. Swift ka pothuajse 95 milionë ndjekës, duke e vendosur atë në vendin e shtatë në listën e llogarive më të ndjekura X.

Megjithatë, duket se nuk është një mesazh gabimi, por një veprim i qëllimshëm. Shefi i X Joe Benarroch shpjegon për Variety se masa është e përkohshme. “Masa po zbatohet me shumë kujdes, pasi ne kemi prioritet sigurinë në këtë fushë.”

Javën e kaluar, fotot nudo të krijuara nga AI të Swift papritmas filluan të bëjnë xhiron e mediave sociale. X pretendon se aktualisht po heq imazhet dhe po merr masa kundër llogarive që kanë postuar këto pamje.

Related Posts