Sport

Finalja e Superkupës së Spanjës ‘El Clasico’ fillon të dielën, Real Madridi dhe Barcelona përballen për trofeun e parë

Finalja e Superkupës së Spanjës do të dhurojë spektakël.

Dy skuadrat më të mira spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona do të përballen për trofeun e parë këtë vit.

“Los Blancos” arritën finalen, pasi fituan ndaj Atletico Madridit 5:3 pas 120 minutave në një ndeshje spektakolare.

Në anën tjetër, katalonasit triumfuan 2:0 ndaj Osasunas.

E finalja e madhe e derbit më të madh spanjoll dhe evropian zhvillohet të dielën nga ora 20:00 në Arabinë Saudite.

Related Posts