Sport

Festa e Romës zgjat pak, Zapata ndëshkon verdhekuqtë

Roma po luan kundër Torinos, duel i javës së 26-të në Serie A. Skuadra e De Rossit vjen pas kualifikimit ndaj Feyenoordit në Europa League.

Dhe në “Olimpico” do të tentojë fitoren e dytë radhazi në kampionat, për të vijuar të jetë afër zonës Champions.

Sërish kundërshtarë kryeqytetas për ekipin e Juric, që humbi 0-2 kundër Lazios. Roma-Torino po transmetohet live në SuperSport 2.

Serie A ROMA-TORINO 1-1 (Dybala (p) 41’/Zapata 44′)

44′ Zgjat pak festa e Romës. Duvan Zapata fiton duelin ajror me mbrojtjen vendase dhe shënon me kokë.

41′ Penallti për Romën. Ekzekuton saktë Paulo Dybala, verdhekuqtë në avantazh.

Related Posts