Shëndet & StyleShowbiz

Fejohet milioneri shqiptar, ndan foton krah të fejuarës

Arritjet dhe sukseset e shqiptarëve të emigruar në vende të ndryshme të botës, padyshim që na bëjnë krenarë çdo herë e më shumë.

Jehona e sukseseve të tyre arriti jo vetëm në botën e muzikës dhe artit por edhe në industrinë e biznesit.

I këtillë është rasti i shqiptarit të njohur Premtim Gjonbalic.

I rritur në Brooklyn, i lindur nga prindër emigrantë shqiptarë, Premtim Gjonbalic hapi restorantin e tij të parë në New York City në moshën 19-vjeçare, i vendosur brenda një hoteli të madh.

Në vitin 2016, ai lançoi Butler Hospitality, një platformë sipas kërkesës për shërbimin në dhomë hoteli që jep me qira restorante brenda hoteleve dhe e shndërron pjesën e pasme të shtëpisë në qendra shpërndarjeje që ofrojnë shërbim në dhomë për hotelet aty pranë.

Premtimi bëri një postim në Instagram, në të cilin njoftoi se është fejuar me të dashurën e tij dhe u shpreh mjaft me fat që është në krah të saj.

Urime!

Related Posts