Sport

Federata Italiane merr vendimin e fuqishëm: Kush pranon Superligën Evropiane, përjashtohet nga Serie A!

Federata Italiane e futbollit ka vendosur ta miratojë një klauzolë për ta ndaluar hyrjen e skuadrave italiane në Superligën Evropiane.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, ku shkruan se FIGC nuk do të lejojë që skuadrat të bashkohen në gara të tjera përveç në ato të UEFA-s dhe FIFA-s.

Nëse ndonjë klub i bashkohet Superligës, do të përjashtohet nga Seria A për vitin 2024/2025.

Related Posts