Sport

Euro 2024/ Sfida Danimarkë-Angli, publikohen formacionet zyrtare

Anglia do të përballet me Danimarkën, në ndeshjen e dytë për grupin C, në Euro 2024.

Pas fitores në ndeshjen e parë, kombëtarja e “tre luanëve”, do të kërkojë të marrë një tjetër sukses, për të siguruar kalimin për më tej.

Në krahun tjetër, danezët vijnë pas barazimit me Slloveninë dhe duan suksesin e parë në Europian.

FORMACIONET ZYRTARE:

Danimarka: Schmeicel, Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle, Kristiansen, Hjulman, Hojberg, Eriksen, Hojlund, Wind.

Anglia: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Rice, Arnold, Saka, Foden, Bellingham, Kane.

Related Posts