Sport

Euro 2024/ Publikohen formacionet e sfidës Slloveni-Serbi

Pas barazimit ndaj Danimarkës, në sfidën e parë të Euro 2024, Sllovenia tashmë do të kërkojë pikë edhe ndaj Serbisë.

Pak minuta para nisjes së ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave.

Formacionet zyrtare:

Sllovenia: Në portë, Jan Oblak, në mbrojtje Janza, Karnicnik, Bijol e Drkusic, në mesfushë Mlakar, Elsnik, Gnezda Cerin e Stojanovic, në sulm Sporar dhe Sesko.

Serbia: Në protë Rajkovic, në mbrojtje Veljkovic, Milenkovic e Pavlovic, në mesfushë Zivkovic e Mladenovic, Ilic e Lukic, Tadic, në sulm Vlahovic dhe Mitrovic.

Related Posts