Në atë moment, Kieran Tripper ishte hequr nga fusha për shkak të një goditjeje që kishte marrë dhe stafi mjekësor i ekipit ofroi shërbimet e tyre. Sidoqoftë, në një moment, kamera tregoi mbrojtësin e djathtë të Newcastle-it duke marrë një shishe të vogël dhe duke pirë lëngun brenda, duke bërë që kritikeë të ndryshëm të flisnin edhe për doping drejtpërdrejt në kamera.

Mediat britanike filluan ta shqyrtojnë këtë çështje dhe kuptohet se nuk gjetën asgjë të kundërshtueshme… Siç doli, ajo që ai po pinte ishte një lëng turshi, i cili përdoret nga shumë ekipe futbolli, të paktën që nga viti 2019, ndërsa tenistë si Carlos Alcarath, por edhe Francis Tiafoe, i cili kishte deklaruar se e kishte ndihmuar të arrinte në çerekfinale të Australian Open.

Çfarë është lëngu i turshive?

Pra, kjo pije përbëhet nga uthull, natrium dhe kalium ndër të tjera dhe sipas asaj që thuhet për të, parandalon ngërçet 40% më shpejt se uji. Sipas Healthline, përfitimet e tij përfshijnë: “lehtëson ngërçet e muskujve, hidraton trupin, ndihmon në kontrollin e sheqerit në gjak, parandalon problemet me zorrët dhe rimbush elektrolitet e humbura gjatë stërvitjes”.    https://twitter.com/i/status/1609478273070952452