Showbiz

Emina Çunmulaj dhe Atifete Jahjaga pozojnë me plis në Prizren

Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj, ka qëndruar këto ditë në Kosovë për një vizitë të veçantë, e shoqëruar nga ish-presidentja Atifete Jahjaga. Vizita e tyre përfshinte disa aktivitete interesante dhe ngjarje që kanë lënë një mbresë të thellë në të dyja gratë.

Së fundmi, Emina dhe Atifetja kanë vizituar qytetin e bukur të Prizrenit, një nga perlat e Kosovës që njihet për historinë dhe kulturën e pasur. Ato kanë kaluar kohë duke eksploruar rrugët e ngushta dhe të kalldremta të qytetit, duke ndarë momente të veçanta me banorët lokalë.

Një nga momentet më të spikatura të vizitës ishte kur Emina dhe Jahjaga u fotografuan me plisin e bardhë mbi kokë, simboli i traditës dhe krenarisë kombëtare shqiptare.

Foto: Emina Çunmulaj/Instagram

Këto fotografi, të ndara me ndjekësit e tyre në rrjetet sociale, dëshmojnë për dashurinë dhe respektin e tyre për kulturën dhe trashëgiminë shqiptare.

Related Posts