Sport

Efekti Cristiano Ronaldo, të gjitha biletat shiten për ndeshjet miqësore të Al Nassr në Kinë

Ekipet nga Liga Profesional në Arabinë Saudite janë futur në fazën e pushimit dimëror deri në muajin shkurt.

Skuadra e Al Nassr, ku luajnë shumë yje do të udhëtoj në Kinë për të luajtur disa miqësore dhe për t’i vazhduar përgatitjet për pjesën tjetër të sezonit, shkruan IndeksOnline

Shanghai Chenhua dhe Zhejiang, janë dy skuadrat që Al Nassr do t’i takojë gjatë këtij touri në Kinë.

Mësohet se këto dy skuadra i kanë shitur të gjitha biletat në stadium për këto miqësore. Stadiumi ka kapacitetin e 60 mijë ulësve.

Kujtojmë që kjo ndodh për shkak të pranisë së yjeve në ekipin arab, si Cristiano Ronaldo, Sadio Mane, Marcelo Brozovic etj.

Nga ky turne dhe udhëtim, skuadra e Al Nassr do t’i mbush akrkat e klubit duke fituar plotë 9 milionë euro.

Related Posts