KosovëShowbiz

Edona Reshitaj e merr çmimin “Aktorja më e mirë” në festivalin e Teatrit “Moisiu” në Tiranë

Aktorja Edona Reshitaj ka bërë të ditur se mbrëmë në Tiranë të Shqipërsë i është ndarë çmimi “Aktorja më e mirë” në Festivalin Shqiptar të Teatrit “MOISIU”.

Reshitaj e mori këtë çmim me rolin e saj në shfaqjen “GADJO”. Ajo u shpreh e lumtur dhe falënderuese për këtë çmim.

“Me emocionoi sigurisht, ashtu siç me emocionon ky rol, sa here që e luaj. Mbetet një prej roleve të mija shumë të veçanta, tepër të ndjeshme dhe shume dimensionale”, ka thënë Reshitaj.

Related Posts