Shqipëri

E tallte vajza e tezes në TikTok, si vrau veten nëna e 4 fëmijëve

Vajza e tezes së saj dyshohet se ishte ajo e cila i kishte hapur një profil falso në rrjetin social kushërirës me fotot e saj. Ajo i kishte postuar një foto me tekst denigrues që kishte marrë mbi 30.000 shikime në TikTok. E ndjera e kishte denoncuar këtë rast edhe në Policinë e Durrësit.

Më datë 2 Janar 2024, Loka i uroi ditëlindjen vajzës së saj dhe më pas konsumoi fostoksinë.

Viktima i ishte shprehur disa herë djalit të saj se do të kryente vetëvrasje duke thënë “…për nder rroj”.

Lidhur me ngjarjen ka reaguar edhe Policia e Durrësit.

REAGIMI:

Në lidhje me një lajm të publikuar në media, për një shtetase që ka humbur jetën pasi dyshohet se ka konsumuar fotoksinë, për shkak të bullizmit, ju sqarojmë se:

Më datë 02.01.2024, në orën 16:30, jemi njoftuar nga shërbimet e spitalit se shtetasja B. L., 41 vjeçe, që dyshohej se kishte konsumuar lëndë helmuese fotoksinë, edhe pse kishte marrë ndihmë mjekësore, nuk kishte mundur të jetonte.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës ka kryer të gjitha veprimet me grup hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, dhe materialet janë referuar në Prokurori.

Sqarojmë se në dhjetor të vitit 2022, shtetasja B. L. ka bërë kallëzim se në rrjetet sociale ishte hapur një adresë false me emrin e saj.

Për kallzimin e bërë ne dhjetor 2022, Policia ka kryer të gjitha veprimet dhe i ka referuar materialet në Prokurori dhe çështja është në hetim në Prokurori. Pas këtij kallëzimi nuk ka patur asnjë kallëzim apo shqetësim nga shtetasja B. L, për këtë rast.

Në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.

Ndërkohë që vijojnë hetimet intensive për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të shtetasve që kanë keqpërdorur të dhënat e shtetases B. L.

Related Posts