Botë

E rëndë në Kaliforni, nëna del nga dushi dhe gjen të vdekur binjakët 5-vjeçarë në dysheme

Binjakët një djalë dhe një vajzë pesë vjeç nga Kalifornia janë gjetur të vdekur nga nëna e tyre menjëherë pasi ajo doli nga dushi.

Nëna i tha policisë se ajo i la vetëm disa minuta vetëm për të bërë një dush mëngjesin e së hënës, por kur doli nga dushi, i gjeti pa ndjenja në dyshemenë e dhomës së ndenjës, sipas New York Post.

Nëna menjëherë njoftoi urgjencë, pasi ata nuk kishin shenja jete, sipas Ben Gurley, shefi i bashkisë së patrullës së policisë në Bronx.

“Kur ju hyni në dhomë dhe shihni dy 5-vjeçarë të shtrirë në dysheme të papërgjegjshme dhe të ftohtë në këtë kohë të vitit, ju nuk mund të imagjinoni se çfarë po kalon familja. Mund ta imagjinoni se çfarë po kalojnë nëna dhe babai”, u shpreh Gurley për New York Daily News.

Nëna i gjeti binjakët e saj të pajetë në shtëpinë e tyre në East 175th Street nga Weeks Avenue në Claremont Village rreth orës 11:20, tha policia.

Mjekët konstatuan vdekjen e binjakëve në vendngjarje. Hetuesit thanë se fëmijët kishin qenë të sëmurë për disa ditë dhe nuk shkuan në shkollë të hënën, sipas WNBC. Detajet rreth sëmundjes së tyre nuk dihen dhe shkaku i vdekjes së tyre do të përcaktohet nga zyra e mjekësisë së qytetit.

Babai i fëmijëve, i cili nuk ishte në shtëpi në atë kohë, u mor në pyetje nga policia të hënën pasdite. Nëna e tyre u dërgua në spital për shkak të tronditjes dhe traumës emocionale.

“Ajo nuk është e lënduar, por është e shkatërruar emocionalisht”, tha Gurley.

Familja nuk kishte histori të dhunës në familje, tha policia. Zjarrfikësit testuan ajrin dhe nuk zbuluan monoksid karboni.

“Në këtë pikë, ne duhet të bëjmë punën tonë deri në skenën e krimit,” tha Gurley. “Shpresojmë se nuk është një skenë krimi. Shpresojmë, kjo është një tragjedi fatkeqe”.

Related Posts