Sport

E ardhmja e Modric, Ancelotti e do në staf

Trajneri italian dëshiron ta integrojë atë në stafin e tij sezonin e ardhshëm dhe i ka bërë një ofertë
Luka Modric, 38 vjeç, kontrata e të cilit skadon këtë verë pritet të largohet nga Real Madridi ku u bashkua në vitin 2012, nëse nuk zgjedh të zhvillojë karrierën e tij jashtë fushës atje. Kroatit iu ofrua mundësia për të kthyer faqen e parë të shkëlqyer të jetës së tij si futbollist duke vazhduar aventurën te Real Madrid, por si bashkëpunëtor.

Pavarësisht se e “dënoi” atë në mesfushë këtë sezon, trajneri italian i Real Madridit, Carlo Ancelotti, vazhdon ta mbajë me respekt të lartë ndërkombëtarin kroat.

Trajneri italian dëshiron ta integrojë atë në stafin e tij sezonin e ardhshëm dhe i ka bërë një ofertë, të paktën kështu raportohet nga Marca dhe AS.

Related Posts