Sport

Dy gola të anuluar nga VAR-i, Belgjika mposhtet nga Sllovakia në Frankfurt

Surpriza e parë e këtij Europiani ka ardhur nga Frankfurti, me Belgjikën që është mposhtur 0-1 nga Sllovakia.

Sfida nisi mjaft mirë për sllovakët, të cilët gjetën avantazhin që në minutën e 7’ me Schranz. “Djajtë e Kuq” të Europës provuan të gjenin rrjetën, gjë që e arritën në pjesën e dytë me Lukakun, por VAR-i i prishi festën pas një pozicioni të parregullt nga ana e sulmuesit.

Në minutën e 87’ ishte sërish Lukaku ai që e dërgoi topin në rrjetë, por ndërhyrja e VAR-it për herë të dytë i anuloi sërish golin belgëve, kësaj radhe për një prekje me dorë nga ana e Opendës në fillimin e aksionit.

Kështu Sllovakia i bashkohet në krye Rumanisë në Grupin E me tre pikë, ndërsa Belgjika dhe Ukraina qëndrojnë të dyja me zero pikë.

Related Posts