Showbiz

Dua Lipa reflekton për vitin që lamë pas: Ndihem shumë me fat…

Dua Lipa po kalon një vit të jashtëzakonshëm pasi u nominua për dy çmime “Grammy” duke përfshirë këngën e vitit për “Dance The Night.”

Këngëtarja ka reflektuar mbi vitin që lamë pas, duke përfshirë udhëtimin e saj të fundit në Indi. Në një postim në Instagram, Dua shkruajti:

“Ndihem shumë me fat që e mbyll vitin tim këtu në Indi. Faleminderit të gjithë njerëzve të mrekullueshëm që na kanë dhënë kaq shumë dashuri, mirësi, mikpritje dhe bujari. Kjo përvojë ka qenë thellësisht domethënëse. Ndihem me fat që jam në dhe brenda magjisë me familjen time, ku kemi pasur kohë për të eksploruar dhe rimbushur. Gati për vitin e ardhshëm që na pret përpara! Çfarë lumturie!”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Rikujtojmë gjithashtu se pak kohë më parë, kompania e makinave Porsche dhe ylli i muzikës pop Dua Lipa njoftuan një partneritet të ardhshëm. Partneriteti i bërë publik tashmë në Instagram, e shfaq Dua Lipa-n pas timonit të Porsche-eve klasike dhe moderne, si legjenda ‘911’ dhe ‘Taycan futuristik’ tërësisht elektrik, duke u kërkuar fansave që të mbajnë sytë hapur për atë që do të vijë në të ardhmen. Ky partneritet i ri mes këngëtares dhe Porsche, përfaqëson konvergjencën e dy emrave me fuqi të jashtëzakonshme yjesh, qoftë në industrinë e muzikës apo në industrinë e automobilave. Fansat e Dua-s dhe markës Porsche duhet të jenë të emocionuar për potencialin e asaj që të dy mund të bëjnë së bashku.

Ndërkaq, thuhet se ylli i muzikës pop po synon të nisë turneun e saj të parë në stadium vitin e ardhshëm. Lipa po kërkon të bëjë një hap nga shfaqjet në arenë pas turneut të saj të suksesshëm “Future Nostalgia 2022”, ku performoi 12 shfaqje në Mbretërinë e Bashkuar. Ekipi i saj thuhet se po përpiqet të planifikojë datat për verën e ardhshme, por ende asgjë nuk është konfirmuar./Tar

Related Posts