AktualeMaqedoni

DPHM me parashikim për motin: Do të ketë kushte edhe për breshër

Vijon periudhën e motit të ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Nesër, natën mes të enjtes dhe të premtes në disa vende do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile të përcjellja me reshje dhe bubullima, në pjesë lokale në formë të motit të keq afatshkurtër me erë të përforcuar dhe kushte për paraqitje të izoluar të breshrit.

Temperaturat nga nesër deri të shtunën do të jenë në rënie graduale.

Related Posts