RajonShëndet & Style

“Do të më marrë jetën”, vjehrra serbe denoncon në polici nusen shqiptare

Marrëdhëniet mes nuseve dhe vjehrrave janë gjithmonë një histori më vete, ku shpesh zënkat tejkalojnë debatet e nxehta me fjalë dhe degradojnë në dhunë.

Por historia që ka nodhur një ditë më parë në Leposaviq të Kosovës, e bënë edhe më dramatike ngjarjen.

Një grua serbe ka denoncuar në polici se është kanosur me jtë nga nusja e djalit të saj nga Kosova.

Pas denoncimit të vjehrrës serbe ka nisur dhe hetimi i ngjarjes, ndërkohë që ende nuk ka informacion nëse është dhënë urdhër mbrojtjeje për serben apo jo.

Mësohet se e reja shqiptare po procedohet në gjendje të lirë.

Related Posts