AktualeMaqedoni

Del raporti i autopsisë së Vanja Gorçevsk, vajzës nga Shkupi që u vra mizorisht

Vanja Gorçevska është vrarë Nga një armë zjarri, thuhet në raportin e autopsisë së Mjekësisë Ligjore, mëson “Skoplje1”.

Gjetja, e cila u punua për 17 ditë, mohon zërat në media, por edhe komentet e profesorit të kriminalistikës se vajza mund të jetë mbytur në çantën në të cilën ishte bllokuar gjatë rrëmbimit.

Kjo do të thoshte se Vanja (14) ishte gjallë derisa ishte në makinë derisa u dërgua në vendin ku u qëllua.

Në hetim mbetet i pandryshuar fakti se i dyshuari Ljupço Palevski-Palço ka qëlluar Vanjën.

Pas të shtënave, Vanja u varros në atarin e fshatit në një vend që është një mini-deponi. Sipas informacioneve jozyrtare që ka marrë “Skoplje1” nga Mjekësia Ligjore, Vanja është qëlluar me plumb në pjesën e kokës.

Një ekspert plumbash do të duhet të përgjigjet se nga çfarë lloj arme është shkrepur.

Prokurori që hetonte rastin mori raportin e mjekut të premten. Ai jep përgjigje për një sërë pyetjesh të hapura lidhur me rrëmbimin dhe vrasjen e Vanjës. Sipas të dhënave zyrtare të siguruara nga institucionet bazuar në njohuritë dhe deklaratat e të dyshuarve të cilët kanë pranuar fajësinë, nga rrëmbimi deri në vrasjen e vajzës kanë kaluar dy orë e 40 minuta.

Sipas provave, përfshirë të dhënat e autopsisë, do të përcaktohet ecuria e mëtejshme e hetimeve.

Related Posts