Botë

Dalin detaje rreth certifikatës së vdekjes së Navalnyt

Ekipi i Alexei Navalny ka deklaruar se në certifikatën e vdekjes së tij kanë parë arsyet që kanë cekur nga burgu si shkaktarë.

“Raporti mjekësor mbi vdekjen i treguar nënës së Alexei Navalny thoshte se shkaqet e vdekjes ishin të natyrshme”, tha Kira Yarmysh.

Bashkëshortja e tij, Yulia, kishte pohuar më parë se ai ishte helmuar me novichok – kimikat që ndikojnë në sistemin nervor.

Kremlini mohon çdo përfshirje në vdekjen e kritikut të Putinit, pavarësisht akuzave të përhapura nga opozita e brendshme dhe udhëheqësit ndërkombëtarë, shkruan Skynews.

Related Posts