Sport

Carlos Alcaraz, kampioni më i ri në French Open

Carlos Alcaraz është kampioni më i ri në French Open.

21-vjeçari padyshim që është tenisti i së ardhmes, pasi tani e shton në raftin e tij edhe titullin e “Roland Garrosit”.

Kujtojmë që Alcaraz ka fituar edhe dy tituj tjerë të Grand Slamit, si Wimbledon gjatë vitit 2023 dhe US Open gjatë vitit 2022.

Në anën tjetër, për Zverev kjo ishte finalja e dytë si humbës në Grand Slam, pasi edhe në vitin 2020 u mposht në US Open.

Related Posts