Sport

Befasohen tifozët, ky është formacioni më i mirë i Ligës Premier deri më tani

Tifozët janë befasuar nga përfshirja e portierit Andre Onana në ekipin e sezonit të Ligës Premier deri më tani.

Onana është kritikuar për aftësitë e tij pozicionuese dhe menaxhuese.

Megjithatë, Onana u emërua nga faqja WhoScored në ekipin e sezonit të Ligës Premier deri më tani.

Onana është vlerësuar me notë 6.89 nga 10, pasi ka mbajtur 6 herë portën e paprekur në ligë, së bashku me portierin e Evertonit Anglisë, Jordan Pickford.

Ndërkaq, në mbrojtje gjenden emra si Trent Alexander-Arnold, Christian Romero, Virgil Van Dijk dhe Vitaliy Mykolenko.

Kurse në mesfushë, më të vlerësuarit janë Rodri, James Maddison, Jeremy Doku dhe Bukayo Saka, ndërsa në sulm Erling Haaland dhe Heung min Son. https://twitter.com/WhoScored/status/1738232176062460197?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1738232176062460197%7Ctwgr%5Ec699a45f63e969b4b7aec0a5657809f9d9a03414%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finsajderi.org%2Fbefasohen-tifozet-ky-eshte-formacioni-me-i-mire-i-liges-premier-deri-me-tani%2F

Related Posts