Maqedoni

ASH krahu i Selës: Kongresi i Arben Taravarit është jo legjitim

Përkrahësit e Ziadin Selës brenda ASH-së kanë reaguar ndaj pohimeve të sotme të ish-ministrit Azir Aliu, i cili në një konferencë për shtyp tregoi për shkeljet që janë bërë brenda partisë.

Nga kabineti i Selës thonë se dy ish-funksionar qeveritar dhe një anëtar i larguar, asnjëri prej tyre funksionar partiak e as kuvendar, tentuan të kontestojë të drejtën statutare të veprimit të Kryetarit të Kuvendit, anëtarëve të Kuvendit dhe gjithë anëtarëve dhe zyrtarëve të zgjedhur nga organet legjitime të partisë.

Si do të dukej formacioni i Real Madridit me Kylian Mbappe në ekipin sezonin e ardhshëm…Cilat vende kanë ndaluar furnizimin me armë për Izraelin?Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me video të veçantë pak javë para ardhjes në jetë të fëmijësSezonin e kaluar ai luajti në kategorinë e dytë angleze – tani ai është gati për …Mickoski: Nuk kam besim në gjyqësi, por Spasovski duhet të përgjigjet për kaosin me dok…
Prej atje në reagim thonë se “gjithçka që tha Azir Aliu është e pavërtetë dhe tentim për manipulim”.

“E para, Kuvendin e thërret Kryetari i Kuvendit, ndërsa sa për konsultim me kryetarin e partisë, e kemi pritur dy muaj të thërret Kryesinë, e kemi pritur me javë për takim, por paraprakisht edhe jemi konsultuar. Jolegjitim dhe ilegal është tubimi i thirrur në Kumanovë ku nuk pati as ftesë, as procesverbal, as vulë, as firmë, as edhe një procedurë statutare. Sa i takon Kongresit, atë e thërret Kryetari i partisë, ose 2/3 e kuvendarëve. Kongresin e thirrën 2/3 e kuvendarëve të pranishëm në Kuvendin e vetëm legal të thirrur nga kryetari i Kuvendit, Ziadin Sela”.

Related Posts