AktualeMaqedoni

Ambasadorja amerikane Ageler sot takon dhe uron kryeparlamentarin Gashi

Ambasadorja e ShBA-ve, Angela Ageler sot do të takohet me kryeparlamentarin e Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi.

Ky do të jetë takimi i parë i Gashit në cilësinë e kryeparlamentarit me ambasadoren amerikane Ageler. Ky takim pritet të jetë me mesazhe urimi dhe përkushtimi rreth bashkëpunimit dhe prioriteve që ka vendi në planin e legjislativit.

Gashi po ashtu gjatë ditës do takohet edhe me ambasadoren zvicerane, Veronik Ulman dhe koordinatoren e përhershme të OKB-së, Rosana Duxhak.

Related Posts