Botë

Aksident trafiku në Turqi, dy të vdekur dhe 8 të plagosur

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe tetë janë plagosur mëngjesin e sotëm, në një aksident zinxhir ku janë përfshirë dy autobusë dhe një kamion.

Autobusi humbi kontrollin duke shkaktuar një aksident në fshatin Karakurt të rrethit Sarikamish të Kars.

Në vendin e aksidentit janë dërguar një numër i madh ekipesh mjekësore, policore dhe të shpëtimit. /abcnews.al

Related Posts