Shqipëri

Aksident i gjashtëfishtë në Rrugën e Kombit

Gjashtë automjete janë përfshirë në aksident këtë mëngjes në Rrugën Kombit, pranë fshatit Blinisht.

Paraprakisht, raportohet për dy të lënduar dhe dëme të shumta materiale.

Dyshohet se lagështia e ngricat në rrugë si pasojë e motit të keq, ka ndikuar në aksident, ndërsa nuk dihet nëse shoferët po drejtonin mjetet sipas rregullave të qarkullimit rrugor.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor për të zbardhur ngjarjen. Qarkullimi i mjeteve u bllokua deri në pastrimin e rrugës.

Related Posts